درباره کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی شهر قدس


کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی شهر قدس، در نظر دارد با رعایت اخلاق حرفه ای و با همکاری تیم‌ متخصص در زمینه گفتار درمانی و کار درمانی، بهترین خدمات توانبخشی کودکان و بزرگسالان را ارائه نماید.این کلینیک سعی دارد جهت تسهیل و تسریع در پیشرفت عملکرد مراجعین عزیز، از درمانگرانی مجرب و متخصص، پیشرفته ترین ابزارها و جدیدترین رویکردهای درمانی (براساس شواهد علمی) استفاده نماید. از این رو، با اجرای غربالگری و ارزیابی دقیق، والدین را از وجود یا عدم وجود اختلال در فرزندانشان آگاه نموده و در صورت نیاز به خدمات توانبخشی، با همکاری متخصصین به صورت تیمی بهترین برنامه درمان را به مراجعین ارائه نماید.
گفتار درمانی، رشته ای از علم توانبخشی است که توسط یک متخصص گفتاردرمان به ارزیابی، تشخیص و درمان اختلالات بیانی، درکی، ارتباطی، اختلالات صوت و مشکلات بلع می پردازد.
کار درمانی نیز شاخه ای از رشته توانبخشی است که به ارتقای عملکرد افراد مبتلا به بیماری ها یا ضایعات جسمی در انجام فعالیت‌های روزانه و هدفمند و افزایش توانایی بیماران دارای اختلال در عملکردهای روانی_اجتماعی، ناتوانی‌های رشدی، اختلالات یادگیری و سالمندان می پردازد.
خدمات تخصصی کلینیک گفتار درمانی و کاردرمانی شهر قدس شامل گفتاردرمانی در زمینه لکنت، تاخیر کلامی، اختلالات تلفظ صداها، مشکلات مربوط به بلع و جویدن، فلج مغزی، سکته مغزی، اتیسم، شکاف لب و کام، اختلالات صدا و بیماری های نورولوژیک، کار درمانی جسمی، کاردرمانی ذهنی-آموزشی و بازی درمانی می باشد.
لازم به ذکر است، جلسات ارزیابی دوره ای جهت پیگیری میزان پیشرفت و نحوه عملکرد مراجعین در طول دوره درمان اجرا می گردد.
یکی دیگر از خدمات گفتاردرمانی و کار درمانی شهر قدس، ارائه خدمات درمانی آنلاین یا ویزیت در منزل است. بسیاری از بیماران به دلیل مشکلات ناشی از سالمندی، ناتوانی های ناشی از مشکلات حرکتی و بیماری هایی نظیر سکته مغزی، فلج مغزی و اخیرا به دلیل شیوع بیماری کرونا نمی توانند به کلینیک مراجعه نمایند. از این رو کلینیک مذکور این امکان را فراهم نموده تا نیازمندان به خدمات توانبخشی از خدمات درمانی در منزل یا به صورت آنلاین بهره مند شوند.

keyboard_arrow_up