گفتاردرمانی لکنت زبان

گفتاردرمانی لکنت زبان

گفتاردرمانی لکنت زبان بهترین روش در درمان این اختلال گفتاری شایع است که با مراجعه به کلینیک توانبخشی و گفتاردرمانی تهران توان در شهر قدس می توانید از آن بهره مند شوید.

لکنت زبان، شایع ترین اختلال گفتاری در دوران کودکی است که سبب بروز اختلال در گفتار طبیعی فرد و در نهایت اختلال در برقراری ارتباط اجتماعی با اطرافیان می شود.

ناتوانی در صحبت کردن بطور صحیح و ادا کردن کلمات بطور روان و مکث مکرر بین حرف زدن از مهم ترین علائم لکنت زبان در کودکان و بزرگسالان است.

اگرچه لکنت زبان در کودکان شیوع بیشتری دارد اما امکان بروز آن در هر سنی وجود دارد و در بزرگسالان معمولا در اثر سکته مغزی ، ضربه مغزی و … رخ می دهد.

گفتاردرمانی لکنت زبان بهترین و موثرترین روش درمان لکنت زبان است ، گفتاردرمانگر پس از ارزیابی دقیق شرایط فرد مبتلا به لکنت همچون سن ، علت بروز لکنت و شدت لکنت برنامه درمانی خاصی را در نظر می گیرد.

گفتاردرمانی لکنت زبان

دلایل و عوامل مختلفی در بروز لکنت زبان نقش دارند از تغییر ناگهانی شرایط زندگی تا از دست دادن یکی از والدین به دلیل جدایی و یا فوت والدین ، مهاجرت ، دوری از دوستان ، وارد شدن به مدرسه ، دوران بلوغ و … در بروز لکنت زبان نقش دارند.

گفتاردرمانی لکنت زبان

برای درمان لکنت زبان مراجعه به کلینیک گفتاردرمانی خوب و مشاوره با گفتاردرمانگر ضروری است.

گفتاردرمانگر از روش‌ های زبانی یا تلفظی با هدف ایجاد هماهنگی‌ بین حنجره ، گونه‌ ها، زبان و لب‌ ها به درمان لکنت کمک می کند.

گفتاردرمانگر همچنین آموزش های مفیدی به والدین و اطرافیان کودک خواهد داد تا آن ها تمرینات گفتاردرمانی را در منزل نیز انجام دهد ، تکرار آموزش های گفتاردرمانی در منزل می تواند روند درمان لکنت زبان را سرعت بخشد.

والدین باید بدانند که خرگونه رفتار نامناسب همچون سرزنش در هنگام حرف زدن کودک می تواند منجر به تخریب روحیه کودک و کاهش شانس بهبودی و تاخیر در فرایند بهبودی شود.

گفتار درمانی لگنت زبان به کودک و بزرگسال مبتلا به این اختلال کمک می کند که ارتباطات شفاهی، کلامی و اجتماعی خود را بهبود بخشد.

گفتاردرمانگر پس از ارزیابی دقیق شرایط فرد دچار لکنت راه هایی را برای بهبود تکلم و کاهش تاثیرات لکنت روی زندگی وی در نظر می گیرد.

بهبود زبان گفتاری، یادگیری مهارت های غیر کلامی مانند نشانه ها یا حرکات، یا یادگیری برقراری ارتباط با استفاده از یک روش جایگزین (مانند عکس یا تکنولوژی) از مهم ترین اهداف گفتاردرمانی در مبتلایان به لکنت است.

تهداد جلسات گفتاردرمانی لکنت زبان نیز بسته به شدت لکنت و سن بیمار نیز متغیر است و نمی توان عدد مشخصی برای آن ذکر نمود.

لازم بذکر است که شروع به موقع درمان های توانبخشی بخصوص در دوران کودکی کمک زیادی به فرایند درمان خواهد کرد به همین جهت به والدین توصیه می شود گفتاردرمانی را در سنین پائین آغاز کنند.

 

کلمات مرتبط :

گفتاردرمانی در شهرقدس – گفتاردرمانی کودکان در غرب تهران – گفتاردرمانی کودکان در شهر قدس – درمان لکنت با گفتاردرمانی – درمان قطعی لکنت زبان

مقالات بیشتر

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

question_answer0
موسیقی درمانی شکلی از درمان است که از موسیقی برای بهبود و حفظ رفاه جسمی، روانی و اجتماعی استفاده می…
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

question_answer0
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم بازی درمانی نوعی درمان است که از بازی برای برقراری ارتباط و کمک به افراد،…
تشخیص اتیسم با نوار مغز

تشخیص اتیسم با نوار مغز

question_answer0
تشخیص اتیسم با نوار مغز در حال حاضر تست قطعی واحدی برای تشخیص اختلال طیف اوتیسم (ASD) وجود ندارد. در…
تقویت مهارتهای دستی در کودکان

تقویت مهارتهای دستی در کودکان

question_answer0
تقویت مهارتهای دستی در کودکان می تواند بخش مهمی از رشد آنها باشد، زیرا می تواند به بهبود هماهنگی، مهارت…
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

question_answer0
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی از 1 تا 2 سالگی، کودکان رشد کلامی قابل توجهی دارند. در اینجا…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

فهرست
مشاوره توانبخشی در واتس آپ