کاردرمانی سکته مغزی

کاردرمانی سکته مغزی

کاردرمانی سکته مغزی قسمت مهمی از بهبود و توان بخشی پس از سکته مغزی است که با هدف بازآموزی مهارت ها برای داشتن زندگی بطور مستقل و با کمترین وابستگی ارائه می شود.

کاردرمانی به مبتلایان به این عارضه مغزی کمک می کند تا بر عوارض ایجاد شده غلبه کرده و بتوانند زندگی با کیفیت تری را داشته باشند.

کاردرمانی می تواند به بیمار در بازگشت به کار ، استقلال در خانه خود و انجام فعالیتهای تفریحی و سرگرمی کمک کند. کاردرمانگر می تواند در مورد وسایل کمک حرکتی نیز به بیمار توصیه های مفیدی بکند.

بیمارانی که پس از سکته مغزی توانایی انجام کارهای روزمره مانند توانایی حفظ تعادل ، تمرکز ، حافظه و … را از دست می دهند نیازمند یک برنامه توانبخشی منظم برای یادگیری مجدد این حرکات اساسی هستند.

هدف درمانگر کمک به بیماران در بهبود توانایی های حسی و حرکتی آسیب دیده است که این امر از طریق برنامه ریزی مجدد قسمت هایی از مغز بیماران و کمک به آنها برای کنترل مجدد عضلات انجام می شود.

کاردرمانگران به بیماران کمک می کنند در کارهای روزمره مانند لباس پوشیدن ، استحمام ، نوشتن ، رانندگی و آشپزی تسلط داشته باشند. پس از بازیابی عملکردهای بیشتر ، آنها می توانند به فعالیت های شغلی خود نیز برگردند.

بسیاری از بیماران با توانبخشی منظم و بموقع می توانند سرگرمی مورد علاقه خود را مانند نقاشی یا نواختن ساز موسیقی ادامه دهند.

بیشتر بیماران سکته مغزی نیاز به کار درمانی دارند تا بتوانند به فعالیت های روزمره خود برگردند. این روش درمانی برای روند توان بخشی و بهبودی مهم است زیرا درمانگر به بیمار کمک می کند مهارت های لازم برای بهبود کیفیت زندگی خود را بیاموزد.

کاردرمانگر ها تمرینات و فعالیت هایی را برای بیمار در نظر می گیرند که به فرد کمک می کند تا توانایی های جسمی ـ حرکتی و همچنین توانایی های ذهنی خود را تقویت کنند.

مزایای کاردرمانی سکته مغزی

بهبود کیفیت زندگی یکی از مهم ترین مزایای کاردرمانی سکته مغزی است ، کاردرمانگران به بیماران کمک می کنند تا توانایی های حسی و حرکتی خود را در طول دوره نقاهت بعد از سکته مغزی بهبود بخشند.

یادگیری استراتژی ها برای غلبه بر چالش های ایجاد شده پس از سکته مغزی از دیگر مزایای کاردرمانی است ، متخصص کاردرمانی به بیمار می آموزد چگونه با شرایط موجود به انجام فعالیت های خود بپردازد.

مناسب سازی فضاهای زندگی متناسب با نیازها و شرایط بیمار از دیگر خدماتی است که متخصص کاردرمانی ارائه می دهد ، بخشی از فرایند توانبخشی شامل کمک به بیماران و خانواده هایشان در ایجاد تغییراتی در محیط کار و زندگی برای افزایش احساس آرامش و کاهش بروز مشکلات است.

کاردرمانگرها همچنین به چالش های ناشی از سکته مغزی می پردازند. اینها ممکن است شامل چالشهای جسمی ، شناختی و عاطفی باشد. آنها به بیماران کمک می کنند فعالیتهای مورد نیاز خود را شناسایی کرده و یا می خواهند انجام دهند و سپس راهکارهایی ارائه می دهند که به بیماران در بازگشت به بیشتر فعالیتهای مورد علاقه خود کمک می کند.

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در شهر قدس – کاردرمانی سکته مغزی  – مرکز کاردرمانی در غرب تهران – مرکز کاردرمانی در شهر قدس – مرکز توانبخشی در شهر قدس

مقالات بیشتر

انواع اختلالات یادگیری

انواع اختلالات یادگیری

انواع اختلالات یادگیری اختلالات یادگیری که به عنوان ناتوانی های یادگیری نیز شناخته می شوند، اختلالات عصبی رشدی هستند که…
توانبخشی کودکان اوتیسم

توانبخشی کودکان اوتیسم

توانبخشی کودکان اوتیسم یک فرآیند جامع است که هدف آن کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای رسیدن به حداکثر…
درمان دیسفاژی در کودکان

درمان دیسفاژی در کودکان

درمان دیسفاژی در کودکان دیسفاژی، اصطلاح پزشکی برای مشکل در بلع، وضعیتی است که می تواند افراد در هر سنی…
نارساخوانی

نارساخوانی

نارساخوانی یا دیسلکسیا (Dyslexia) یک اختلال یادگیری است که بر توانایی فرد در خواندن، نوشتن و درک مطلب تأثیر می…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

keyboard_arrow_up