کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری

کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری

کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری توسط متخصصان و کاردرمانگران ما در مرکز توانبخشی تهران توان در شهر قدس ارائه می شود.

اختلال یادگیری شکافی بین سطح پیشرفت مورد انتظار و آنچه در واقع کودک به آن می رسد ، توصیف می شود و برخلاف تصور عموم این اختلالات می تواند بر افرادی با هوش متوسط یا بالاتر از متوسط نیز تأثیر بگذارد.

یک کودک ممکن است به دلایل مختلفی دچار اختلال یادگیری باشد و این می تواند بر توانایی او در خواندن، نوشتن یا انجام ریاضیات تاثیر بگذارد.

انواع اختلالات یادگیری می تواند مشکلات قابل توجهی را در کلاس درس ایجاد کند، جایی که از کودکان انتظار می رود یادگیری خود را از طریق بسیاری از مهارت های مختلف ارتقا دهند.

اگر کودک شما تشخیص اختلال یادگیری دریافت کرده است ، یک متخصص کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری می تواند بیشترین کمک را به کودک شما بکند.

کاردرمانگران به کودکان کمک می‌کنند استقلال کسب کنند و مهارت‌ های جدیدی را برای مشارکت در فعالیت‌ های روزانه مانند مراقبت از خود، بازی و یادگیری توسعه دهند.

هنگامی که کودکی با اختلال یادگیری تشخیص داده می شود، درمانگر از نزدیک با او همکاری می کند تا تعامل او در مدرسه و محیط خانه را بهینه کند. کاردرمانگران معمولاً روی مشکلات حرکتی زمینه‌ ای، چالش‌ های توجه یا نقایص ادراکی بصری که ممکن است در ایجاد مشکلات تحصیلی برای کودک نقش داشته باشند، کار می‌کنند.

کودکان مبتلا به اختلال یادگیری ممکن است در سازماندهی ذهن خود یا ترتیب دادن کارهایی که برای تکمیل فعالیت های روزانه خود لازم است دچار مشکل باشند. متخصص کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری می تواند به ایجاد روال های مؤثر کمک کند و اطلاعات را به مراحلی تقسیم کند که کودک قادر به دنبال کردن آنها باشد. دانستن این نکته مهم است که کاردرمانگران نمی توانند ناتوانی یادگیری را تشخیص دهند. با این حال، ارزیابی روانشناختی می تواند اطلاعات خاصی را در مورد نقاط قوت و ضعف کودک ارائه دهد که سپس می تواند برای حمایت از درمان و توصیه های کاردرمانگر استفاده شود.

کاردرمانی ذهنی در اختلال یادگیری

هدف از ارائه کاردرمانی برای کودکان دارای دارای اختلال یادگیری، حمایت از نیازها و ناتوانی های آنهاست. به همین دلیل است که تمرکز اصلی درمانگران ما این است که کمک به دانش آموزان را در مشارکت موثر در همه زمینه های زندگی روزمره در اولویت قرار دهند.

متخصصان ما در مرکز توانبخشی تهران توان بر روی کاردرمانی برای ناتوانی‌های یادگیری با استفاده از امکانات مورد نیاز برای ارائه نمایه‌های حسی، ارزیابی حسی، استراتژی‌های حسی تعبیه‌ شده و رژیم‌ های غذایی حسی تمرکز می‌کنند تا به دانش‌آموزان کمک کنند تا زندگی معنادارتر و پویاتری داشته باشند.

کاردرمانی فردی معمولاً بسیار سرگرم کننده است و می تواند شامل بازی ها، پازل ها و تمرین هایی باشد که کودک شما می تواند در خانه نیز از آنها لذت ببرد.

راهبردهای درمان کاردرمانی متداول شامل آموزش حرکتی ادراکی، یادگیری حرکتی، آموزش شناختی، آموزش درمان یکپارچه حسی، آموزش بیومکانیکی و رشد عصبیر برای کودکان و بزرگسالان مبتلا به اختلال یادگیری است.

 

مقالات مرتبط :

اختلال یادگیری

کاردرمانی ذهنی

کاردرمانی کودکان در شهر قدس

مقالات بیشتر

اختلال بلع در نوزادان

اختلال بلع در نوزادان

question_answer0
اختلال بلع در نوزادان اختلال بلع، همچنین به عنوان دیسفاژی شناخته می شود، یک بیماری شایع در نوزادان است که…
مشکلات حسی در کودکان

مشکلات حسی در کودکان

question_answer0
مشکلات حسی در کودکان بسیار شایع است و می تواند تاثیر قابل توجهی بر زندگی روزمره آنها داشته باشد. مشکلات…
روشهای از پوشک گرفتن کودک

روشهای از پوشک گرفتن کودک

question_answer0
روشهای از پوشک گرفتن کودک روشهای زیادی برای از پوشک گرفتن کودک به او برای انتقال مستقل به استفاده از…
مشکلات توجه در کودکان بیش فعال

مشکلات توجه در کودکان بیش فعال

question_answer0
مشکلات توجه در کودکان بیش فعال مشکلات توجه معمولاً در کودکان مبتلا به بیش فعالی مشاهده می شود که به…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

فهرست
مشاوره توانبخشی در واتس آپ