هند تراپی

هند تراپی

هند تراپی

انگشتان، شست، کف دست و مچ دست ما توانایی گرفتن، نگه داشتن، حرکت و دستکاری اشیاء را به ما می دهند. همه آنها مهم هستند تا ما را قادر به انجام فعالیت های روزانه کنیم. هدف هندتراپی یا کاردرمانی دست کمک به عملکرد دستان شما از طریق مشاوره، تمرینات و یا آتل است. دست درمانی را می توان پس از آسیب ، عمل یا به دلیل یک بیماری طولانی مدت انجام داد.

هند تراپی هنر و علم ارزیابی و درمان آسیب ها و شرایط اندام فوقانی (شانه، بازو، آرنج، ساعد، مچ دست و دست) است. از تعدادی مداخلات درمانی برای کمک به بازگشت فرد به بالاترین سطح عملکرد خود استفاده می کند. این از نیاز به یک متخصص با دانش و تجربه لازم برای مدیریت بهبود چالش برانگیز صدمات پیچیده دست و اندام فوقانی شکل گرفته است.

دست درمانگر یک کاردرمانگر (OT) است که از طریق آموزش مداوم پیشرفته، تجربه بالینی و ادغام دانش در آناتومی، فیزیولوژی و حرکت شناسی، در درمان شرایط پاتولوژیک اندام فوقانی ناشی از تروما مهارت پیدا کرده است. بیماری، بدشکلی مادرزادی یا اکتسابی. این درمانگران می توانند شرایط اولیه دست را درمان کنند.

متخصص کاردرمانی دست در درمان بیماری های دست و اندام فوقانی تخصص دارند. آنها از نزدیک با جراحان ارتوپدی و عمومی که در زمینه دست نیز تخصص دارند کار می کنند تا از حداکثر نتایج برای بیماران اطمینان حاصل کنند.

اهداف هند تراپی

درمانگران دست فاصله بین مدیریت پزشکی شرایط اندام فوقانی را تا بهبود موفقیت آمیز پر می کنند و به افراد اجازه می دهند در زندگی روزمره خود به طور طبیعی عمل کنند. درمانگران دست مداخلات غیر جراحی، مراقبت های پیشگیرانه و توانبخشی پس از جراحی را برای طیف گسترده ای از اختلالات اندام فوقانی، از آسیب های ساده نوک انگشتان تا اندام های پیچیده دوباره کاشته شده، ارائه می دهند. بیماران مبتلا به بیماری‌های مزمن مانند آرتریت یا شرایط عصبی مانند سکته مغزی، می‌توانند از طریق آموزش در مورد محافظت از مفاصل و حفظ انرژی، و توصیه‌هایی برای تجهیزات یا دستگاه‌های تطبیقی ​​برای بهبود عملکرد از درمان بهره ببرند.

یک متخصص هند تراپی از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی از جمله برنامه های فعالیت و تمرین، ساخت ارتز سفارشی، مدیریت درد و تورم و مراقبت از زخم و اسکار استفاده می کند. یک دست‌درمانگر همچنین می‌تواند مشاوری در دنیای صنعتی باشد و عادات کاری سالم را به کارکنان آموزش دهد.

متخصصان ما در کلینیک توانبخشی تهران توان (کاردرمانی در شهر قدس) خدمات تخصصی کاردرمانی دست با بالاترین کیفیت ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

کاردرمانی در شهر قدس – گفتاردرمانی در شهر قدس – کاردرمانی کودکان – کاردرمانی سکته مغزی – کاردرمانی فلج مغزی

مقالات بیشتر

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

question_answer0
موسیقی درمانی شکلی از درمان است که از موسیقی برای بهبود و حفظ رفاه جسمی، روانی و اجتماعی استفاده می…
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

question_answer0
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم بازی درمانی نوعی درمان است که از بازی برای برقراری ارتباط و کمک به افراد،…
تشخیص اتیسم با نوار مغز

تشخیص اتیسم با نوار مغز

question_answer0
تشخیص اتیسم با نوار مغز در حال حاضر تست قطعی واحدی برای تشخیص اختلال طیف اوتیسم (ASD) وجود ندارد. در…
تقویت مهارتهای دستی در کودکان

تقویت مهارتهای دستی در کودکان

question_answer0
تقویت مهارتهای دستی در کودکان می تواند بخش مهمی از رشد آنها باشد، زیرا می تواند به بهبود هماهنگی، مهارت…
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

question_answer0
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی از 1 تا 2 سالگی، کودکان رشد کلامی قابل توجهی دارند. در اینجا…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

فهرست
مشاوره توانبخشی در واتس آپ