روشهای از پوشک گرفتن کودک

روشهای از پوشک گرفتن کودک

روشهای از پوشک گرفتن کودک

روشهای زیادی برای از پوشک گرفتن کودک به او برای انتقال مستقل به استفاده از توالت وجود دارد. در اینجا چند روش رایج وجود دارد:

از پوشک گرفتن تدریجی: این روش شامل کاهش تدریجی مدت زمانی است که کودک شما در پوشک می گذراند. با برداشتن پوشک در طول روز که کودک بیدار است شروع کنید و به تدریج به شب بروید.

آموزش لگن: آموزش لگن شامل آموزش نحوه استفاده از توالت به کودک است. این روش می تواند از 18 ماهگی شروع شود، اما بسته به آمادگی کودک شما می تواند متفاوت باشد. با معرفی کودکتان به توالت و تشویق او به نشستن روی آن شروع کنید. وقتی کودکتان با موفقیت از توالت استفاده کرد، با تحسین، آغوش گرفتن و حتی جوایز کوچک پاداش دهید.

زمان بدون پوشک: این روش شامل اجازه دادن به کودک شما می شود تا مدتی را بدون پوشک سپری کند. این رویکرد می تواند به کودک شما کمک کند تا به احساس بدون پوشک بودن عادت کند و همچنین ممکن است به شما کمک کند متوجه شوید که کودک شما چه زمانی نیاز به استفاده از توالت آموزشی دارد.

ارتباط حذف: این روش شامل استفاده از سیگنال‌ ها و نشانه‌ ها برای برقراری ارتباط با کودک شما در زمانی است که او نیاز به استفاده از توالت دارد. این شامل مشاهده رفتار کودک شما و یادگیری علائم نیاز به رفتن است.

صرف نظر از روش، مهم است که در طول این انتقال صبور باشید و درک کنید. هر کودکی متفاوت است و ممکن است سازگاری برخی از آنها نسبت به دیگران بیشتر طول بکشد. به یاد داشته باشید که پیشرفت کودک خود را تحسین و تشویق کنید، و از شکست ها ناامید نشوید.

سایر روشهای از پوشک گرفتن کودک

یک برنامه تنظیم کنید: یک روال منظم ایجاد کنید که شامل زمان‌ هایی برای وعده‌ های غذایی، چرت زدن و استراحت‌ های کوچک است. یکنواختی می تواند به کودک شما کمک کند تا وارد یک روال عادی شود و ممکن است انتقال از پوشک را آسان تر کند.

از لباس‌ های آسان استفاده کنید: لباس‌هایی را انتخاب کنید که به راحتی درآورده و دوباره بپوشید.

اجازه دهید کودک شما مشارکت کند: کودک خود را در روند از پوشک گرفتن مشارکت دهید. به آنها اجازه دهید لباس زیر یا لگن خود را انتخاب کنند و آن را به یک تجربه سرگرم کننده برای آنها تبدیل کنند.

مثبت باشید: کودک خود را برای هر تلاش موفقیت آمیزی در استفاده از توالت آموزشی، حتی اگر فقط روی آن نشسته باشد، تحسین کنید. آنها را تشویق کنید که به تلاش خود ادامه دهند.

صبور باشید: به یاد داشته باشید که هر نوزادی متفاوت است و آموزش لگن نیاز به زمان دارد. اگر کودک شما ادرار خود را از دست داد یا بیش از آنچه انتظار داشتید طول کشید، ناامید نشوید.

ثبات کلیدی است: سعی کنید یک رویکرد ثابت را در مورد تمرینات کوچک حتی زمانی که از خانه دور هستید یا مهمان دارید، حفظ کنید. این می تواند به کودک شما کمک کند تا بفهمد که استفاده از گلدان بخشی عادی از زندگی روزمره است.

دیگر راهکارهای از پوشک گرفتن کودک

از توالت آموزشی استفاده کنید: استفاده از توالت آموزشی می تواند استفاده از توالت را برای کودک شما آسان تر کند، به خصوص اگر کودک هنوز کوچک است یا در نشستن روی یک توالت معمولی مشکل دارد. صندلی‌های کوچک در اندازه‌ها و طرح‌های مختلف تولید می‌شوند، بنابراین یکی را انتخاب کنید که کودک شما با استفاده از آن احساس راحتی کند.

از تقویت مثبت استفاده کنید: تقویت مثبت می تواند یک انگیزه قوی برای کودک شما باشد. هنگامی که از لگن درست استفاده می کنند، آنها را تحسین کنید و برای تشویق آنها به ادامه تلاش، جوایز کوچکی مانند برچسب یا خوراکی ارائه دهید.

اجازه دهید کودک شما رهبری کند: به کودک خود اجازه دهید که در مورد آموزش توالت پیش قدم شود. اگر آماده نیستند آنها را مجبور به استفاده از توالت نکنید و در این کار عجله نکنید.

 

مقالات مرتبط :

سن یادگیری زبان دوم

اختلال خواب در کودکان

گفتاردرمانی کودکان

کاردرمانی کودکان در شهر قدس

مقالات بیشتر

موسیقی درمانی

موسیقی درمانی

question_answer0
موسیقی درمانی شکلی از درمان است که از موسیقی برای بهبود و حفظ رفاه جسمی، روانی و اجتماعی استفاده می…
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

بازی درمانی برای کودکان اوتیسم

question_answer0
بازی درمانی برای کودکان اوتیسم بازی درمانی نوعی درمان است که از بازی برای برقراری ارتباط و کمک به افراد،…
تشخیص اتیسم با نوار مغز

تشخیص اتیسم با نوار مغز

question_answer0
تشخیص اتیسم با نوار مغز در حال حاضر تست قطعی واحدی برای تشخیص اختلال طیف اوتیسم (ASD) وجود ندارد. در…
تقویت مهارتهای دستی در کودکان

تقویت مهارتهای دستی در کودکان

question_answer0
تقویت مهارتهای دستی در کودکان می تواند بخش مهمی از رشد آنها باشد، زیرا می تواند به بهبود هماهنگی، مهارت…
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی

question_answer0
رشد کلامی از ۱ تا ۲ سالگی از 1 تا 2 سالگی، کودکان رشد کلامی قابل توجهی دارند. در اینجا…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

فهرست
مشاوره توانبخشی در واتس آپ