بازی درمانی در شهر قدس

بازی درمانی در شهر قدس

بازی درمانی در شهر قدس در مرکز توانبخشی تهران توان – بهترین مرکز کاردرمانی و توانبخشی در شهر قدس – به عنوان یکی از خدمات تخصصی در درمان های توانبخشی ذهنی ارائه می شود.

بازی درمانی از بازی و فعالیت های خلاقانه به عنوان وسیله ای برای کمک به افراد، معمولاً کودکان، برای بیان افکار، احساسات و تجربیات خود استفاده می کند.

بازی درمانی که ریشه در درک این موضوع دارد که بازی یک وسیله ارتباطی طبیعی برای کودکان است، بازی درمانی به آنها اجازه می دهد تا احساسات و تجربیات خود را به روشی غیر تهدید آمیز و از نظر رشدی مناسب کار کنند. این رویکرد درمانی توسط بازی درمانگران آموزش دیده و واجد شرایط انجام می شود که این روند را تسهیل می کنند و محیطی امن و حمایتی را برای کودکان فراهم می کنند تا دنیای درونی خود را کشف کنند.

مزایای بازی درمانی در شهر قدس

بازی درمانی فضای امنی را برای کودکان فراهم می کند تا بتوانند احساسات خود را بیان کنند، حتی آنهایی که ممکن است کاملاً درک نکنند یا نتوانند به صورت کلامی بیان کنند. از طریق بازی، کودکان می توانند احساسات خود را به نمایش بگذارند و پردازش کنند و به آنها کمک کند تا مهارت های تنظیم هیجانی را توسعه دهند. این امر به ویژه برای کودکانی که با عصبانیت، اضطراب یا ضربه دست و پنجه نرم می کنند بسیار ارزشمند است.

برای کودکانی که در برقراری ارتباط با افکار و احساسات خود مشکل دارند، بازی درمانی یک ابزار جایگزین برای بیان ارائه می دهد. همانطور که آنها در فعالیت های بازی شرکت می کنند، یاد می گیرند که با درمانگر ارتباط برقرار کنند و به تدریج مهارت های ارتباط کلامی خود را بهبود می بخشند. این می تواند به ارتباط بهتر در خانواده و محافل اجتماعی آنها منجر شود.

بازی درمانی کودکان را تشویق می کند تا سناریوها و راه حل های مختلف را در یک محیط کنترل شده کشف کنند. آنها می توانند حل مسئله را تمرین کنند و راهبردهای مقابله ای را برای مقابله با چالش های زندگی واقعی توسعه دهند. این مهارت ها به جنبه های مختلف زندگی آنها مانند مدرسه، دوستی ها و پویایی خانواده قابل انتقال است.

کودکانی که تروما را تجربه کرده اند، اغلب برای بیان شفاهی تجربیات خود تلاش می کنند. بازی درمانی به آنها اجازه می دهد تا به طور نمادین رویدادهای آسیب زا را بازسازی کنند یا احساسات خود را در رابطه با تروما کشف کنند. این می تواند روند بهبودی را تسهیل کند و تأثیر طولانی مدت تجارب تروماتیک را کاهش دهد.

سایر فواید

هنگامی که کودکان درگیر بازی درمانی می شوند، احساس استقلال و کنترل بر محیط خود را تجربه می کنند. موفقیت و تسلط در فعالیت های مختلف بازی می تواند عزت نفس و اعتماد به نفس آنها را افزایش دهد. این اعتماد به نفس جدید می تواند به طور مثبت بر تصویر خود و رفاه کلی آنها تأثیر بگذارد.

بازی درمانی می تواند به کودکان کمک کند تا روابط سالم تری با اعضای خانواده، همسالان و شخصیت های اقتدار ایجاد کنند. با پرداختن به مسائل دلبستگی، بهبود مهارت های ارتباطی و حل تعارضات عاطفی، کودکان برای ایجاد و حفظ روابط مثبت مجهزتر می شوند.

برای کودکانی که رفتارهای چالش برانگیز از خود نشان می دهند، بازی درمانی می تواند علل زمینه ای این رفتارها را برطرف کند. با کاوش و حل مسائل عاطفی از طریق بازی، کودکان کمتر به رفتارهای مشکل آفرین دست می زنند.

بازی درمانی از نظر رشدی مناسب است و با تمایل طبیعی کودک به بازی هماهنگ است. این می تواند از کودکان در دستیابی به نقاط عطف مهم رشد، مانند تنظیم عاطفی، و غیره حمایت کند.

 

بیشتر بخوانید :

کاردرمانی جسمی در شهر قدس

کاردرمانی ذهنی

مقالات بیشتر

انواع اختلالات یادگیری

انواع اختلالات یادگیری

انواع اختلالات یادگیری اختلالات یادگیری که به عنوان ناتوانی های یادگیری نیز شناخته می شوند، اختلالات عصبی رشدی هستند که…
توانبخشی کودکان اوتیسم

توانبخشی کودکان اوتیسم

توانبخشی کودکان اوتیسم یک فرآیند جامع است که هدف آن کمک به کودکان مبتلا به اوتیسم برای رسیدن به حداکثر…
درمان دیسفاژی در کودکان

درمان دیسفاژی در کودکان

درمان دیسفاژی در کودکان دیسفاژی، اصطلاح پزشکی برای مشکل در بلع، وضعیتی است که می تواند افراد در هر سنی…
نارساخوانی

نارساخوانی

نارساخوانی یا دیسلکسیا (Dyslexia) یک اختلال یادگیری است که بر توانایی فرد در خواندن، نوشتن و درک مطلب تأثیر می…

مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

راه های ارتباطی

۰۲۱-۴۶۸۰۴۹۵۶
۰۹۳۳۷۸۰۱۳۷۹

مشاوره

جستجو

keyboard_arrow_up